Jasełka 2023 Zofia Mikos,    26 grudnia 2023

 Każdy wie , że Święta Bożego Narodzenia wiążą się z licznymi tradycjami. Większość z nas co roku kupuje prezenty dla swoich bliskich, pomaga w przygotowaniu 12 potraw lub dzieli się opłatkiem. W szkołach charakterystyczną świąteczną tradycją jest organizowanie jasełek.

JASEŁKA W ÓSMYM LO

 22 grudnia uczniowie mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez księdza Adriana Szafranka oraz klasę II C, II D i II E. Aula wypełniła się po brzegi o godzinie 9:15. Na początku ks. Adrian Szafranek przywitał grono pedagogiczne oraz uczniów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna.

ŚWIĄTECZNE REFKLEKSJE

 O dziwo, jasełka nie przedstawiały klasycznych scenek z szopką, pasterzami i Maryją. Spektakl zwracał uwagę na etyczno-filozoficzne aspekty świąt. Przedstawione sytuacje przypominają nam, że czas spędzony z bliskimi jest najważniejszy.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ORAZ INNE MUZYCZNE AKCENTY

 Podczas jasełek aktorzy nawiązali kontakt z publiką, śpiewając. Na scenie zostały wyświetlone teksty kolęd, np. ,,Bóg się rodzi’’. Cała społeczność szkolna śpiewała wybrane piosenki świąteczne.

 W trakcie spektaklu uczeń klasy II E, Szymon Stanikowski, pięknie grał na fortepianie.

 Po części artystycznej Pani Profesor Pająk ogłosiła wyniki konkursu kolęd i piosenek świątecznych. Zwycięską klasą okazała się III A.

Zofia Mikos, kl. 1 B